U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Zdravotní / Odčervování

 

Odčervovat můžeme syntetickými preparáty, ale také přírodními

Standardní odčervovací syntetické preparáty obsahují zpravidla nervové jedy, které červy ve střevě usmrtí. Chemické látky však ve střevě poškodí i užitečné bakterie a tím naruší rovnováhu střevní mikroflóry. Protože při užívání běžných odčervovacích preparátů není zvýšena střevní motorika, organismus část mrtvol červů spolu s nervovým jedem stráví. Následkem je zatížení vnitřních orgánů (játra, ledviny) se zvýšeným rizikem onemocnění.

Uměle vyrobené odčervovací preparáty po čase navíc způsobují resistence. Červy se nervovým jedům určitého složení přizpůsobí a přežijí. Často pak u chemických preparátů pozorujeme také symptomy vedlejších účinků jako je malátnost, průjem, zvracení, nechutenství apod.

Na našem e-shopu najdete různá alternativní řešení v boji proti parazitům.

Odčervovací byliny pro kočky od firmy CdVet mají jednoduché použití. Prášek se přimíchá do jídla (pokud máte kočky, které nejsou příliš vybíravé) nebo nasype do prázdné želatinové kapsle (na jednu dávku jsou zapotřebí 4 kapsle). Tuto metodu používáme my, je rychlá a máme jistotu, že kočka dostala celou dávku.

Protože jsem se nikde nedočetla, jestli tato směs působí také proti větším červům a tasemnicím, užíváme nyní celá rodina (včetně koček) tinkturu z ořešáku černého, která tasemnici zlikviduje. Nevýhodou je nutnost dlouhodobého užívání (min. měsíc). Tinktura je mírné chuti a přimíchaná do trošky kočičího mléka (nebo colostra) kočkám připadá jako lahůdka, takže není problém jim stříkačkou potřebnou dávku aplikovat. U člověka se doporučuje počáteční množství 1 čajová lžička 2x denně, později zdvojnásobit, kočkám tedy zatím dávám přibližně 1/5 - 1/4 čajové lžičky na dospělého jedince.

Pokud má zvíře určité zdravotní problémy, je vhodné odčervovací kůru doplnit také Epamem 11, který obnovuje acidobazickou rovnováhu těla a také napomáhá proti určitým druhům parazitů.

Nezapomínejte, že proces zbavování se parazitů a jejich toxinů je pro tělo velmi náročný. Paraziti při svém umírání a rozkladu zamořují organismus toxickými látkami, které je nutné co nejrychleji vyloučit. Proto v této sekci uvádíme také preparáty na očistu a regeneraci organismu a na urychlené odstranění toxických látek z těla.

Nezapomínejte zároveň s kočkou/psem odčervit také sebe a všechny členy společné domácnosti! V této sekci najdete vhodné, účinné a bezpečné preparáty pro lidi i zvířata, které pomáhají proti červům, prvokům, bakteriím a dalším druhům parazitů.

Odčervování by se mělo provádět minimálně 2x ročně.

Řadit podle 
Výrobce 

cdVet ContraWurm fur Katzen (kontra červ pro
Odčervovací byliny pro kočky

385 Kčstimulující a regenerační přípravek ze zelené
Chlorella

 ENTEROSGEL je originální doplněk stravy na bázi
Enterosgel

376 KčZelený jíl nejčastěji pochází z Francie. Zelený
Zelený jíl

206 KčPopis výrobku Vědecké výzkumy potvrdily informaci,
Očišťující směs proti parazitům

217 KčDávkování obvyklá dávka je 4x denně 5–10 kapek do
Epam 11 - alergický

228 KčTinktura z ořešáku černého vyrobená podle receptu
Tinktura z černého ořešáku

 Tinktura Clarkia je směsí tinktury z ořešáku
Tinktura tří bylin

469 Kč