U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kvalitní strava pro psy / Canine Caviar

Canine Caviar
Holistické krmivo vyrobené ve spojených státech

Od roku 2005 je hodnoceno časopisem Whole Dog Jurnal jako TOP DOPORUČOVANÉ SUCHÉ KRMIVO . Všechny výrobky Canine Caviar odpovídají standardům AFFCO .

Hlavní výhody krmiva Canine Caviar:

 • Vysoký obsah sušeného masa – 40g - 60 g sušeného masa ve 100g granulí (200g - 300g čerstvého masa ve 100g granulí)
 • Maximální možná stravitelnost – 91% - 93%
 • Holistické složení s antioxidanty
 • Potravinářská kvalita masa a obilovin
 • Proso jako hlavní zdroj uhlohydrátů – dieticky nejšetrnější obilovina
 • Vyvážený poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin – lněné semínko a biotin pro zdravou a krásnou srst
 • Hypoalergenní receptury – vhodné pro psy s potravními alergiemi
 • Vařeno pouze 6 sekund – za tuto dobu nedojde ke zničení přírodních látek a enzymů, které není nutné do krmiva přidávat
 • Nižší krmné dávky než u běžných krmiv
 • Podpora imunitního systému – česnek, petržel, šípek
 • Bylinky – vojtěška, čekanka, hnědé řasy, máta, rozmarýn

Krmivo Canine Caviar neobsahuje nevhodné nebo nebezpečné suroviny jakými jsou:

 • Kukuřice, pšenice a sója
 • Chemické konzervanty a barviva
 • Vedlejší produkty
 • Geneticky modifikované suroviny

Canine Caviar jiné než ostatní dostupná krmiva – odpovídá syrové stravě psů, ale je v sušené formě. Je to skutečně holistické krmivo s nízkým glykemickým indexem, které respektuje všechny aspekty zdravý vašeho miláčka a výživy. Naše jednoduše stravitelná krmiva rychle zklidní narušené zažívání, sníží svědění, škrábání a línání. Dále naše krmivo zajišťuje zdravé ledviny, játra, zdravé srdce, ochraňuje proti cukrovce, chrání proti rakovině a vysokému cholesterolu.

S Vaší pomocí můžeme pomoci Vašemu miláčkovy ke šťastnějšímu, zdravějšímu a delšímu životu.

Holistická výživa

Pojem holistický nemá jednoslovný výklad. Výraz holistický se také může nahlížet z různých směrů – holistická výživa, holistický přístup, holistické suroviny atd. Na následujících řádcích se Vám pokusíme vysvětlit princip slova holistický.

Holistický přístup se dívá na zvíře jako na celek, ve kterém jsou důležité všechny jeho součásti – pokud nefunguje jedna součást, nemůže fungovat dobře ani celek - a zdůrazňuje péči o sebe sama prostřednictvím zdravé výživy, zdravého spánku a pobytu na čerstvém vzduchu. Péči o sebe sama musíme v případě zvířete chápat tak, že je za předpokladu výše zmíněných podnětů tělo zvířete schopné se samo o sobě vypořádat s různými chorobami. Podstatou holistického přístupu je souznění ve známé frázi – ve zdravém těle, zdravý duch. Z medicínckého hlediska se holistický přístup orientuje na prevenci – opět známá fráze – prevence je lepší než péče.

Holistická výživa klade důraz na co nejpřirozenější stravu zvířete, tak aby jeho organismus nezatěžovala a aby ho stimulovala jak po stránce fyzické, tak psychické. Holistická výživa pracuje na podstatě zákonů přírody – všechny suroviny jsou přírodní, mají jasný původ a jsou vysoce kvalitní. Holistická výživa se vyznačuje tím, že neobsahuje žádné vedlejší produkty, chemická barviva, hormony, antibiotika, pesticidy a geneticky modifikované potraviny. Holistická výživa se na zvířata – kočkovité a psovité šelmy – kouká z historického kontextu, kdy v přírodě byli čistokrevnými masožravci, což se procesem domestikace téměř nezměnilo. Holistická výživa je postavena především na vysokém obsahu živočišných bílkovin, lehce stravitelných obilovin a bylinek.

Musíme konstatovat, že se v dnešní době objevuje stále více krmiv, která mají v názvu holistic. Bohužel, velká část z nich má tento název pouze v názvu a ne v obsahu krmiva. Liší se především obsahem masa a stravitelností. Chtějte vždy vědět, jaký je obsah masa v syrové formě a jak vysoká je stravitelnost krmiva.

Glykemický index

Glykemický index potravin je číselný údaj, který vyjadřuje účinek té které potraviny na zvýšení hladiny cukru v krvi ve srovnání s referenční potravinou tj. glukózou. Glukóza má tudíž GI 100 a potraviny s nižším GI než 100 způsobují pomalejší vstřebávání glukózy z potravy do krve potraviny s vyšším GI než 100 se z tenkého střeva vstřebávají rychleji než čistá glukóza. Pro praxi to znamená to, že z potravin s nižším GI dovede tělo lépe získat a využít glukózu, kterou tyto potraviny obsahují. Také potraviny s nízkým GI nezatěžují organismus velkými výkyvy hladiny glykémie, které mohou přispívat ke vzniku řady cukrovky a dalších chorob. Potraviny s vysokým GI jsou více než 70, střední hodnota je 56-69 a nízká je pod 55. Canin Caviar používá uhlohydráty s středním nebo nízkým glykemickým indexem jako jsou loupaný hrách, hnědá rýže a proso. Uhlohydráty s vysokým glykemickým indexem, které jsou v krmivech často používány jsou brambory, kukuřice a pšenice.

Nízký glykemický index omezuje:

 • Vznik cukrovky
 • Potíže se srdcem
 • Cholesterol
 • Hlad
 • Prodlužuje fyzickou vytrvalost

Stravitelnost

Stravitelnost krmiva Canine Caviar je v průměru okolo 92%. Stravitelnost vyjadřuje poměr mezi jídlem, které je zkonzumováno a množstvím tohoto jídla, které je tělo schopno využít. Pokud nenaleznete údaj o stravitelnosti na obale, zeptejte se svého prodejce. Je pravděpodobné, že krmiva, která obsahují vysoké množství málo stravitelných obilovin jakou jsou kukuřice a pšenice, nebude stravitelnost krmiva vysoká.

Řadit podle 
Výrobce 

Kompletní granulované krmivo pro dospělé psy a
Chicken & Pearl Millet Adult: Kuře & proso

 Kompletní granulované krmivo pro štěňata i dospělé
Lamb & Pearl Millet All Life Stage: Jehněčí & proso

 Kompletní granulované krmivo pro štěňata malých a
Chicken & Pearl Millet Puppy: Kuře & proso

 Kompletní granulované krmivo pro štěňata velkých a
Lamb & Pearl Millet Puppy: Jehněčí & proso

 Receptura se zvláštním určením Určeno pro psy
Special Needs

 Kompletní granulované krmivo pro dospívající a
Venison Meal & Split Pea: Zvěřina & hrášek