U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kočičí příběhy » Éra a andělé
Andělský Éra

Kocoura Éru bylo vždy obtížné nechávat doma samotného. Jeho scény „vem mě s sebou“, které předváděl u dveří, byly srdceryvné. Než mu přibyla kamarádka Gina, brala jsem ho proto občas do práce nebo na nějaký seminář.

Jednou jsem ho vzala na zasvěcení Andělské Reiki.

Říká se, že kočky vidí věci, které jsou nám lidem skryté. Duchy, anděly, přírodní bytosti, energie... Myslím, že  Éra má toto vidění opravdu rozvinuté. První půlku semináře protrpěl. Jakmile se začali svolávat andělé a duchovní bytosti, spustil křik a s vytřeštěnýma očima vyběhl ven z místnosti. Vrátil se vždy až o pauze a všechny nás pořádně zmňoukal.

Naštěstí lektorka zvládala telepatickou komunikaci nejen s anděly, ale také s kocoury, a tak Érovi vysvětlila, že se nemusí bát a může s námi zůstat celou dobu. Éra dostal židličku (Foto) a místo v kruhu a po dobu zasvěcování skutečně vydržel vzorně sedět (ležet). Předstíral, že spí, ale vnímal úplně všechno. Otevřel oči vždy ve správnou dobu, přesně věděl, co se kolem odehrává.

K večeru byl celý naměkko. Něžný, zasněný, jemný kocourek. Výraz, který má na této fotografii pořízené mobilem cestou domů, jsem u něj od té doby už neviděla.Foto1 Foto2

Večer za mnou přišel do postele, objal mi ruku a díval se na mě pohledem „teď už budeme věčně spolu, už se nikdy neopustíme“.

Ráno byl unavený a vypadal, že by se mu ani nikam nechtělo. Stejně jsem ho na poslední den semináře vzít nemohla. Balení, uklízení, stěhování a odvoz lektorky na letiště, to by bylo na jednoho kocoura příliš. Zůstal tedy doma – sám až do večera.

A večer měl pro mě překvapení. Jeho city vyšponované do výšin, kam se kočka běžně nedostává, utrpěly těžkou ránu. Toto opuštění vnímal jako velezradu a ta se trestá velepomstou – nejstrašnější, jakou dokáže kočičí hlava vymyslet: na posteli, přesně v místě, kde se mnou noc předtím ležel se zamilovaným výrazem v očích, trůnilo mohutné hovno prolité močí.

A tak byl i pro mě návrat do reality uzemňující: praní a čištění veškerých lůžkovin včetně matrace zabralo téměř celý následující den.

Naštěstí se pomsta tohoto kalibru už nikdy neopakovala - bylo to poprvé a snad i naposled. Také už se ho nesnažím tahat někam, kde je to pro jeho kočičí náturu příliš náročné.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ