U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Lev

LEV

Období: 23.červenec – 22.srpen

Planetární vládce: Slunce

Element: Oheň

Oblast těla: srdce, krevní oběh, krev, oči a vitalita. Sluneční kočky si musí dávat pozor na záněty.

Se Lvem se pojí elementární kvalita suchého tepla.

Lvi se rádi vyhřívají na slunci. Je téměř nemožné je odsud dostat. Buďte ale opatrní, protože by si mohli připálit své nádherné kožichy a začít nadměrně línat. Neustále vyhledávají teplo. Budou si lehat tak blízko kamen, že to bude vypadat, jako kdyby se chtěli upéct.

Kočce Lvu se daří v pozitivním prostředí a potřebuje velkou dávku lásky a obdivu. Nikdy je neomrzí válet se na teplém klíně a přijímat laskání a jejich chuť k jídlu bude bezedná. Milují rozmazlování, ale na oplátku vám vrátí obrovský díl lásky – až budou sami chtít. Pokud je nebudete povzbuzovat a podporovat, stáhnou se a chvíli si zatrucují. Zkrátka a dobře, tenhle lvíček od vás bude vyžadovat hodně pozornosti.

Kočky Lvi jsou velmi hovorné a povedou s vámi dlouhé dialogy. Zřídka si vystačí s jedním zamňoukáním. Nebývají plaché a umí nádherně, hrdelně vrnět. Vítají lidi u dveří a pak je provázejí z jedné místnosti do druhé.

Lev je vždy vůdce smečky, ostatní musí následovat. Pokud jeho místo zaujme jiná kočka, bude lev asi naštvaně trucovat a vyžadovat hojné mazlení od svých „podřízených“ – od vás a od dalších členů domácnosti. Toto malé lvíče hraje mnoho rolí. Může vám dělat matku nebo dítě - podle toho, jestli je zrovna v módu dávání nebo přijímání. Má sluneční náturu a bude si hrát, škádlit a skákat na každého, kdo vstoupí do jeho království.

Lev musí být ve středu jeviště. Pokud projevujete náklonnost jinému člověku nebo zvířeti, určitě se mezi vás vklíní. Zkuste si s ním dát práci, přimět ho k tomu, aby druhou kočku neodstrkoval, a jemně mu vysvětlete, že jeho čas přijde později. Nesnáší, když ho někdo veřejně kárá nebo trestá. Lev nerozumí slovům „špatně“ nebo „chybně“. Myslí si, že má vždy pravdu. Má však velký smysl pro fair play.

Podobně jako lidští Lvi, také Lvi kočičí jsou teatrální i vznešení. Kočka Lev potřebuje hodně stimulací, miluje nové hračky a staré ji brzy omrzí. Dávejte pozor na nehody, lví kočky často jednají bez rozmyslu. Milují, když je druzí sledují a obdivují. Pokud váš Lev neodpovídá tomuto popisu, možná neměl úplně ideální péči během kritických prvních šesti týdnů života.

Buďte trpěliví, nezapomínejte ho zahrnovat obdivem a láskou. Máte v rukou hvězdu, tak se připravte, že budete jejím fanouškem.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ