U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Rak

RAK

Období: 22.červen – 22.červenec

Planetární vládce: Luna

Element: Voda

Oblast těla: krev, prsa, žaludek, trávicí orgány, slezina a pružné tkáně. Predispozice k chorobám hlavy a břicha.

S Rakem se pojí elementární kvalita chladného vlhka

Kočka Rak je něžný tvoreček, který se často melancholicky zahledí na vás nebo někam do míst, kde si myslíte, že vůbec nic není. Její dlouhé pohledy jakoby trvaly celou věčnost. Kočka Rak je šťastná, když ji budete mít doma, protože je nejspokojenější u krbu nebo na jakémkoliv teplém, útulném místečku.

Houževnatost této kočky nemá obdoby. U misky s jídlem bývá jako první a obvykle poslední odchází. Nikdy vás nenechá zapomenout, že její znamení vládne žaludku. Raci jsou nejsentimentálnějším znamením zvířetníku. Znamená to, že se pevně připoutávají k lidem, zvířatům a věcem. Bez jejich svolení jim tedy nikdy neměňte pelíšek ani misku s jídlem.

Jako kotě bude mít kočka Rak tendenci připoutávat se k jednomu člověku. Možná bude utíkat a schovávat se, když někdo cizí vejde do místnosti, nebo se postaví proti a v sebeobraně bude syčet. Je hodně zranitelná a možná se bude tolik snažit se chránit, že ji sebemenší podnět donutí k ústupu. Když ji ale necháte samotnou a bez kamarádů, možná celou dobu propláče a profňuká.

Možná vás bude mrzet, když přijdou známí na návštěvu a budou dělat nejapné poznámky o náladové, nevrlé kočce. Sami totiž dobře víte, že za vší tou nevraživostí se skrývá milující zvířátko. Pokud ale téhle kočičce nedáte všechnu lásku a bezpečí, které potřebuje, může se stáhnout a uzavřít se do sebe. Vyvádět tuhle kočičku z její ulity musíte vždy jemně a opatrně.

Kočka Rak mění nálady rychle a razantně. Tak jako Měsíc – nejrychleji se pohybující těleso na obloze. Někdy se skryje za mraky, potom se vynoří jako nádherný světelný kotouč na temné obloze. Takovýmito změnami může kočka Rak procházet: když je emočně spojená s potřebami druhých, je velkou utěšitelkou. Když není nebo je nějak vychýlená z rovnováhy, může být smutná.

Račí kočky jsou mateřské. Pokud jste svou kočičku Raka nechali vykastrovat a pokud je to jediná kočka v rodině, adoptujte nějaké koťátko, které bude moci opečovávat. Nejdříve bude prskat a dělat drahoty, ale pak se mezi nimi vytvoří hluboké pouto.

Kočka Rak nikdy na nic nezapomene a je velmi citlivá. Nesmějte se jí a nikdy ji nestavte do zesměšňující situace. Vaše měsíční dítě bude možná někdy příliš závislé a nesnesitelné, ale je tak miloučké, že si ho pravděpodobně zamilujete a budete ho potřebovat stejně jako ono potřebuje vás.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ