U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Blíženci

BLÍŽENCI

Období: 21.květen – 21.červen

Planetární vládce: Merkur

Element: Vzduch

Oblast těla: nervový systém, dýchací systém, žlázy, tkáně, ramena, tlapky a drápy.

S Blíženci se pojí elementární kvalita vlhkého tepla

Blíženci je znamení mužské i ženské, extrovertní i introvertní, agresivní i pasivní – a to vše v jedné kočce. Toto zvíře je lekcí duality, předvede vám širokou škálu emocí a fyzických vlastností. Kousne vás, že chce pozornost, pak se otočí a kousnuté místo láskyplně olíže. On/ona, ona/on, sem a tam. Možná si řeknete, že je to typické kočičí chování, ale není. Je to chování Blížence.

Kočka Blíženec nikdy nebude patřit jen vašemu klínu. Patří celému světu. Když odjedete a necháte ji s paní na hlídání, asi se budete třást strachem, že bez vás umře. Jenže ona si zatím klidně ochočí náhradní chůvu pro případ, že byste se už nevrátili. A pokud se nevrátíte, odejde třeba s realitním makléřem. Ne, není to vrtkavost. Jen právě tak jako má Štír v povaze vytvářet pouta, Blíženec se snaží být vším pro všechny. Prostě dělejte, že jste pro Blížence tak drazí a jedineční, jak vám naznačuje, a zkuste tomu sami uvěřit.

Kočka Blíženec má mnoho tváří. Je to kočka tvořivá – poezie v pohybu. Tvoří neustále – i když třeba jen binec. Vládne jí Merkur – bůh s okřídlenými chodidly – proto buďte připraveni s ní létat, jako kdyby byla ptákem. Může vám však lehce proklouznout mezi prsty jako rtuť – prvek, který patří Blížencům. Blíženci jsou vzdušné znamení a vzduch musí volně proudit. Této kočce bude patřit celý dům.

Blíženci nevydrží dlouho v klidu, protože v jejich nitru neustále probíhá konflikt. Sledujte ten ocásek, který jezdí sem a tam. Blíženec jen málokdy něco dokončí, dokonce ani večeři. Zmizne, než se nadějete, aby někde vyváděl lumpárny.

Blíženec je rychlý. Pták ani myš vedle nich nemají šanci. Rád by je snědl, ale jeho druhé já si s nimi chce hrát a trápit je – konflikt hladu a trpělivosti. Můžeme o nich mluvit jako o vrtkavýh kočkách? Vůbec ne. To jen všichni ostatní jsou pomalí. Nechte je být, mění se tak rychle, že také všechny jejich výstřednosti za chvíli přejdou. V jejich mysli se toho tolik odehrává a tak rychle, že ani ten nejschopnější expert na neverbální komunikaci nestihne všechno zachytit.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ