U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

BÝK

 

Období: 20.duben – 20.květen

Planetární vládce: Venuše

Element: Země

Oblast těla: mozeček, játra, žlučník, štítná žláza, krk a šíje, pravděpodobná souvislost také s ledvinovými problémy.

Býk je znamením očisty. Vládne mu Venuše, která řídí mezibuněčné tekutiny a ovlivňuje infekční nemoci. S tímto pevným zemským znamením je spojena elementární kvalita suchého chladu.

Kočka Býk si bude dělat, co chce a kdy chce. Její plachost je okouzlující, i když vám připraví frustrující chvilky v okamžiku, kdy budete chtít její roztomilé způsoby předvést přátelům a známým, ale ona se prostě předvádět nebude. Tvrdohlavý Býk představuje tvrdý oříšek i pro cvičitele zvířat.

Až na svou „zabýčenost“ je radost mít kočku Býka u nohy nebo na klíně, stočenou do klubíčka. Kočka Býk se často připoutává k jednomu člověku, ale její láska je velkodušná.

Lidé Býci se vyjadřují velmi přímočaře. Kočka Býk nemá slova, a tak se vyjadřuje fyzickými prostředky. Potřebuje tedy hodně fyzického cvičení. Kočičí strom z přírodního dřeva s houpací sítí poblíž slunného okna jí udělá velkou radost. Pokud máte ptačí voliéru nebo akvárium, ráda bude sedět poblíž a sledovat ptáky nebo pomalý pohyb plavajících rybiček.

Býk citlivě vnímá vibrace a ke své pohodě potřebuje kolem sebe harmonii. Ostré světlo nebo příliš jasné barvy či hlasitá hudba ho znervózňuje - mějte proto stereo ztlumené. Kočka Býk má ale zvuky ráda. Třeba CD s  nahrávkami zvuků pralesa, lesních ptáků nebo velryb ji určitě potěší. Pořiďte ji takovou nahrávku. Anebo ještě lépe, nahrajte něco sami. Jemným hlasem jí předčítejte z knihy. Kočky všech znamení milují zvuk hlasu svého lidského společníka.

Kočka Býk se dokáže úžasně soustředit. Za každou cenu se budou snažit pochopit, co chcete. Ale udělají to,  jen když se jim to hodí. Jinak zvítězí býk uvnitř.

Pokud máte to štěstí, že se vám podaří adoptovat malého kočičího býčka, bude radostí sledovat ho, jak vyrůstá do nádherné kočky.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ