U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Beran

BERAN

Období: 21.březen – 19. duben

Planetární vládce: Mars, Pluto

Element: Oheň

Oblast těla: hlava, mozek, centrální nervový systém, mícha, hypofýza, obličej a dolní čelist. Planetární vládce Mars stimuluje buňky a působí na nemoci související se záněty, horečkou a poškozením orgánů. U Beranů se mohou také vyskytovat dispozice k problémům s játry. S tímto kardinálním ohnivým znamením je spojena elementární kvalita suchého tepla.

Kočka Beran si bude vždycky připadat jako jedináček, i kdyby pocházela z početného vrhu. Je silná a asertivní a když má hlad, dá to razantně najevo.

Jestliže si něco umane, dosáhne toho. Když je vzhůru, jsou vzhůru všichni. Pokud nereaguje, když ji voláte, není to tím, že by nevěděla, jak se jmenuje. Kočka ovládaná Marsem je sebestředná. Půjde k vám až ve chvíli, kdy se to hodí jí.

Beraní kotě je okouzlující a jeho rozkošnost přetrvává i do staršího věku. Tyto kočky jsou velmi chytré a těžko se jim odolává. Dobře se jim daří prosazovat si svou – u lidí i u druhých zvířat. Jsou nebojácné a téměř vždy přistanou na vlastních tlapkách.

Sluneční nátura tohoto ohnivého znamení (podobně jako u Lva a Střelce) vám prosvětlí i ty nejtemnější okamžiky. Kočka Beran nebývá líná, ale teplo vyhledává a ráda se vám bude vyhřívat na klíně, nebo vám bude v noci ležet po boku.

Nekastrovaný Beraní kocour bude věčným nočním tulákem vrhajícím se střemhlav do těch nejbrutálnějších šarvátek. (Podle příkladu Marse, boha války, který je jeho planetárním vládcem). Beran může být natolik agresivní, že se vystavuje nebezpečí těžkých poranění v kocouřích bojích, které mu mohou být i osudné. Držte kocoura Berana doma a pokud ho nemáte na chov, vykastrujte ho. Kastrací většina problémů s agresivitou zmizí. Kočičího Berana tím o jeho představu vlastní nadřazenosti nepřipravíte.

Kočka Beran je velice zvědavá a mívá sklony k úrazům. Bude vás milovat velmi intenzívně a o vše se s vámi dělit, ale nepokoušejte se jí nikdy nic sebrat (pokud to není nebezpečné), za to by vás nesnášela. Beran je přece jen znamením vůdců a autorit.

A samozřejmě, zacházejte s ní jemně. Beraní ego je lehce zranitelné. Bude li mít láskyplné vedení a hodně pohybu, stane se z ní šampión v kterémkoliv oboru. Ať už má rodokmen nebo je kočkou domácí, vždy bude smělá, přímočará a bude ráda středem pozornosti.

Říkat, že je nesmírně inteligentní, je slabý výraz. Kdyby mluvila lidskou řečí, měla by odpověď na každou otázku a taky by musela mít vždy pravdu. Váš život s kočičím Beranem tak bude věčným soubojem síly a důvtipu – nudit se rozhodně nebudete.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ