U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Užitečné

- Víte, že mnoho kočičích nemocí, zvláště virového původu, lze úspěšně léčit Vitamínem C? Působí také jako skvělá prevence, posiluje imunitu a pokud ho podáváme březím kočkám, budou koťat zdravější a odolnější.Takový Celaskon s pozvolným účinkem - jedna tableta denně - úplně stačí.

- Nevyhnutelně navazuje problém, jak dát kočce pilulku: Jestli má vaše kočka ráda máslo (moje tedy ano), zabalte jí pilulku do trochy másla, otevřte tlamičku a pilulku zkuste dát trochu šikmo přes jazyk, co nejblíže hrtanu. Když to šikovně navlíknete, bude si kočka myslet, že dostala pamlsek. Za polknutí ji nezapomeňte chválit a řádně obdivovat. Časem se bude sama ráda předvádět, jak umí polykat. Může následovat i nějaká dobrota za odměnu. Podobného výsledku lze dosáhnout také s vitamínovími nebo sladovými pastami od Gimpet. Kočkám obvykle chutnají, takže polknutí pilulky opatlané v této pastě pro ně není taková újma.

- Často je také obtížné dostat do kočky jiný přípravek - třeba bylinné tinktury nebo sirupy. Tady se můžeme uchýlit k mléku, nejlépe kočičímu (třeba od firmy Gimpet), případně ke kolostru. V mléku naše kočky i koťata vypijí i tinkturu z ořešáku na odčervení a ještě si pomlaskávají. Samozřejmě jen nepatrné množství mléka - stačí 2-3ml do injekční stříkačky.

- Máte doma fontánku pro kočky? Zkuste do ní umístit šungit nebo křišťál. Budou vodu udržovat čistou, nezávadnou a chutnou. Samozřejmě že pravidelné čištění je nezbytné. Ve filtru najdete chlupy, zbytky granulí, smetí atd..


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ