U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kočičí zdraví » Blechy a spot-on produkty
Blechy a naše zkušenosti se spot-on produkty

Když Gina poprvné přinesla blechy, vyděsila jsem se. Hledala jsem všemožné přírodní prostředky,  ale nějak to nestačilo. Blech sice ubývalo, ale čas od času jsem nějakou zahlédla.

Protože se blížil termín plánovaného krytí, nechtěla jsem riskovat, že budu blechy řešit chemicky v době jejího těhotenství, a tak jsem zašla na veterinu. Podle „předpisů“ jsem ji měla před krytím také odčervit, tak mi byl jako ideální prostředek nabídnut spot-on Advocate. Odčervuje, odblešuje.  Důvěřivě jsem si odnesla pipetku,  bez příbalového letáku.

Gina dostala kapičku mezi lopatky a blechy zmizely. Zázračný prostředek.

O dva týdny později jsme byli už všichni, zoufalí z Ginina mrouskání a Érovy permanentní frustrace, kdy jako Romeo trávil celé noci pod Gininým oknem, a těšili jsme se, až budou kočky konečně spolu. Jenže po příjezdu na chalupu, kde byla Gina na letním bytě, jsme zjistili, že má vylezlá třetí víčka. Jinak neprojevovala žádné známky nemoci, takže by veterinář asi těžko stanovoval diagnózu.

Připustili jsme ji tedy a doufali jsme, že bude všechno v pořádku. Nebylo. V šestém týdnu těhotenství potratila. A tato náruživá, dříve permanentně mrouskající zrzka pak dalších 6 měsíců vůbec nejevila o sex zájem.

Požádala jsem léčitele o vyhodnocení jejího zdravotního stavu a dozvěděla jsem se, že má slabá játra. Paraziti nebo chemie. Protože parazity by měl Advocate odstranit, zbývala tedy chemie. (Mimochodem, mrouskat  začala až poté, kdy jsem jí na jaře přes 2 týdny dávala ajurvédský přípravek na játra Liv52).

Ještě předtím, než Gina potratila, jsem potřebovala odblešit Éru. Protože jsem slyšela, že Front-line už nefunguje a Advokát tak pěkně zabral, dostal Éra Advocata také a po 2-3 týdnech stejná situace. Vylezlá třetí víčka, oslabená imunita, takže chytil rýmu, průjem, který jsme řešili několik podzimních měsíců. Dodnes řešíme problémy, pravděpodobně alergické reakce.

To už jsem Advocata začala vážně podezírat.

Těžko se dá dokázat, že tyto problémy byly skutečně způsobené Advocatem. Zvlášť když se objevily 2-3-4 týdny po aplikaci.  Pro mě je ale tato zkušenost dostatečná k tomu, abych už se zdravím svých zvířat nehazardovala.

Letos dostávají česnekové kapsle a do granulí přimíchaný Pangamin, do uší Levandulový odpuzovač klíšťat od CdVet. Při pravidelném a dlouhodobém užívání by to mělo fungovat jako permanentní ochrana proti blechám, parazitům i klíšťatům.

Jestli tomu tak bude, nevím. Zatím se blechy ani klíšťata neobjevily.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ