U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kočičí zdraví » Zdravotní problémy » Trávicí problémy, průjmy
Trávicí problémy, průjmy

Průjmy a trávicí potíže

 

Mohou mít nejrůznější příčiny a od toho se samozřejmě odvíjí účinná léčba. Pokud vám připadá, že potíže nejsou vážné a zvládnete je bez pomoci veterináře (nebo potřebujete první pomoc před návštěvou veterináře), můžete vyzkoušet některé z následujících tipů:

Nechutenství, průjem, nerovnováha střevní mikroflóry – drobné příhody, kdy nemáme podezření na nic vážného.

Řasa Chlorella: tabletky kočkám obvykle chutnají, takže je rády zbaští buď samotné, nebo přimíchané do granulí.

Přípravek Probiovet (od Energy) obsahuje kromě chlorelly také přátelské bakterie.

Sada na čištění střev od firmy CdVet: DharmVital – čištění střev, Dharm activ – probiotika.

Z domácích zdrojů můžeme připravit protiprůjmové jídlo z vařených kuřecích prsíček, dýně (stačí lžička) a rýže. Pokud máme doma Umeocet (vyrovnává těl.PH, detoxikuje), přidáme půl lžičky. Můžeme přidat i trošku Misa (upravuje trávení, dodává enzymy).

 

Vážnější, chronické potíže, které vyžadují důkladnější očistu organismu:

Enterosgel: gel na bázi kyseliny křemičité, který vychytává plísně, viry, bakterie a nejrůznější toxické látky nejen ze střev, ale také z vnitřních orgánů. Čistí krev, játra, slinivku, slezinu, ledviny. Nutné užívat s dostatečným odstupem od jídla (jinak se nevstřebá do krve). Může snižovat účinek jiných, současně užívaných léků (odfiltruje je z krve).

Zelený jíl: Velmi vhodný doplněk domácí lékárničky. V malých dávkách můžeme kočkám dávat průběžně, i tehdy, pokud žádné problémy nemají. (Kočky samy často vyjídají hlínu z květináčů, je tedy lépe jim jí dopřát v čisté a velmi účinné formě.) Čistí organismus, hlavně žaludek a střeva (do krve se nevstřebává). Po delší kůře zeleným jílem je vhodné znovu osadit střevo přátelskými bakteriemi. Jíl totiž při čištění „nerozlišuje“ – na rozdíl od Enterosgelu, který se „specializuje“ na patogeny.

Oba produkty můžeme kočkám aplikovat injekční stříkačkou, abychom zajistili pravidelné dávkování. Jinak kočky nemívají problém vypít jíl nebo enterosgel samy, v misce s vodou.

Nikdy neaplikujte tyto produkty zároveň s probiotikami nebo s jinými léky, anulovali byste jejich působení. Ponechte minimálně 2 hod pauzu před a po podání léků.

 

Trávicí problémy způsobené bakteriemi nebo parazity.

Grepové jádro: extrakt z grepového jádra je širokospektrální antibiotikum. Přednostně hubí plísně a bakterie, do určité míry také některé viry. Grepové jádro na tomto e-shopu je velmi koncentrované. Stačí 1-2kapičky do želatinové tobolky, dolít vodou a dát kočce do tlamičky. Při silnějších potížích 2-3x denně.

 

Grepofit (Energy) kombinace grepového jádra, šalvějové silice a echinacei. Povzbuzuje imunitní systém, působí při střevních potížích, ale i při virózách a nachlazení.

 

MMS – chloritan sodný – aplikuje se aktivovaný kyselinou citrónovou. V tomto stavu uvolňuje oxid chloričitý – plyn, který spolehlivě hubí bakterie, prvoky a nepřímo také viry. Sám se přitom rozloží na kyslík a sůl a nijak tedy nezanáší organismus. Nemá žádné vedlejší účinky (kromě možných potíží při rychlé detoxikaci) a nepoškozuje tělu přátelské bakterie.

 

(Velká naděje pro tkzv. „neléčitelné“ nemoci jako je FeLv, FIV, snad i FIP?  Zatím jsem neměla to štěstí/smůlu setkat se s těmito nemocemi, ale podle slov propagátora MMS Jima Humbla je možné s ním porazit nemoci jako je rakovina AIDS, malárie… Nemohu potvrdit (kromě malárie, kterou si moje známá přivezla z Ukrajiny. MMS skutečně zabralo, a to okamžitě – na rozdíl od antimalarik, která byla v této fázi choroby již neúčinná). Proč by tedy nemohlo porazit kočičí AIDS nebo jiné choroby způsobené viry?

Na sobě, své rodině (i té kočičí), na svých známých mám vyzkoušenou obrovskou účinnost této látky při chřipkách, angínách, nachlazení, při delším užívání odstraňuje bolesti kloubů (způsobené plísněmi, chlamydiemi, případně boreliemi),  ulevuje při chronických potížích různého druhu, při alergiích (často vyvolaných přemnožením patogenních organismů) apod.

Věřím, že se jedná o jeden z nejúčinnějších prostředků léčení téměř všech nemocí. Více na www.emms.cz)

Dávkování u koček:

Při akutních problémech způsobených bakteriemi/prvoky: 2kapky 2x denně (samozřejmě nejprve aktivovat citronem), doplnit do cca 5-10ml vody, natáhnout do stříkačky a aplikovat kočce do tlamičky. Kupodivu s touto (pro lidi odpornou) látkou kočky ani jiná zvířata nemají problémy. Vypijí ji celkem ochotně, někdy i dobrovolně v misce s vodou.

U virových chorob působí MMS nepřímo, blokuje syntézu některých proteinů, které viry potřebují ke své reprodukci. Je tedy nutné v organismu udržovat stálou, i když nízkou hladinu chlordioxidu (u kočky přibližně ?- ? kapky aplikovat každou hodinu, po dobu alespoň 8 hodin. U lehčích viróz by měl stačit 1-3 dny, u těžších a zákeřnějších 2-3 týdny. (Likvidace lidského AIDS prý trvá 3 týdny.)

 

Dlouhodobě, jemně a šetrně působícím prostředkem je koloidní stříbro. Působí proti virům, plísním a některým bakteriím, posiluje imunitní systém, nemá vedlejší účinky.

 

Podezření na otravu, akutní průjmové stavy.

Aktivní uhlí (nezaměňujte s živočišným uhlím). Aktivní uhlí (např. Carbofit) je daleko účinnější, bezpečnější a šetrnější než uhlí živočišné.

Enterosgel: podávat každou hodinu v množství jedna rovná polévková lžíce.

Zelený jíl několikrát denně injekční stříkačkou do tlamičky.

 

Po zažehnutí akutní fáze nemoci je zapotřebí organismus uvést do rovnováhy, regenerovat a obnovit střevní mikroflóru. Důležité zvláště při léčbě dlouhodobých nemocí a po aplikaci antibiotik. Jinak je nebezpečí, že se nemoc vrátí.

Z regeneračních přípravků jsou vhodné:

Chlorella, Probiovet (Energy), DharmActiv (CdVet), probiotické pasty pro zvířata.

U nás naprosto skvělým způsobem zabralo Colostrum – přípravek z kravského mleziva. Navrací kočkám vitalitu, posiluje imunitu a obnovuje střevní mikroflóru. Během několika dní může vyřešit i dlouhotrvající, chronické průjmy. Obsahuje gamaglobulíny a mnoho dalších látek posilujících imunitní systém. Vedle MMS a grepového jádra ho řadím k nejúčinnějším přípravkům nabízeným na tomto e-shopu.

 

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ