U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kočičí zdraví » Zdravotní problémy » Plísňová onemocnění
Plísňová onemocnění

Plísňová onemocnění

 

Podobně jako u člověka, také u zvířat napadají plísně oslabené jedince s nižší vitalitou a narušeným imunitním systémem. Zcela zásadní podmínkou pro rozvoj tohoto onemocnění je zásadité vnitřní prostředí těla, které růst a množení plísní podporuje.

Pokud je vaše kočka dobře živená – syrovou stravou a doplňky, s přídavkem kvalitních granulí, nebude mít pravděpodobně s plísněmi problémy.

Potraviny, které rozvoj plísní podporují, jsou: nekvalitní (i když možná drahé) granule s převahou rostlinných produktů, nevhodných obilovin (pšenice, kukuřice), sóji a odpadních („vedlejších“) masných produktů. Tato potrava bude ve střevech kočky zahnívat třeba i dva dny (zatímco čerstvé maso projde za 4 hodiny). Proces zahnívání sníží také PH kůže, která pak umožní rozvoj a množení kožních plísní.

Přidané konzervanty a další chemikálie v krmivech zase oslabují imunitní systém a snižují vitalitu zvířete, které pak nemá sílu na boj s nemocemi a s parazity.

Úprava stravy a vyčištění organismu je tedy základní krok k celkovému ozdravění organismu.

 

Co dělat, když už se plísně objevily?

Při akutním stavu použijeme přímo působící produkty. Dlouhodobého a trvalého účinku však dosáhneme pouze vyčištěním organismu, změnou stravy a posílením imunity a vitality.

U plísní, snad více než u jiných onemocnění způsobených mikroorganismy nebo parazity je zcela zásadní úprava prostředí. Tedy znemožnit plísním, aby mohly dále růst. Jinak je boj proti nim velmi obtížný. Plísně totiž přežívají ve spórách, které jsou téměř nezničitelné, a také vlákna jejich podhoubí bývají prorostlá do okolí. Prostředky agresivně likvidující plísně často vyhubí také bakterie, které plísně "drží na uzdě", takže plíseň se pak ještě více rozroste.

Shrnula bych tedy protiplísňový boj do tří bodů:

1.Úprava Ph těla a kůže (zvláště přirozenou stravou) a posílení imunity

2. Vnitřní užívání protiplísnových přípravků (viz níže)

3. Vnější podpůrné přípravky, z nichž jeden z nejúčinnějších je jablečný ocet. Pomáhá na kůži vytvořit kyselé prostředí, které plísním znemožní existovat.

Doporučené produkty:

Přímo působící:

Jeden z nejlepších likvidátorů plísní je grepové jádro. Můžeme ho používat vnitřně i zevně – do koupelí, mastí, sprejů. Pozor: Grepové jádro na našem e-shopu je silně koncentrované. Při vnitřním užívání stačí 1-2 kapičky do prázdné tobolky, dolít vodou a dát kočce do tlamičky. Tobolku je vhodné navlhčit, aby lépe klouzala.

Při vnějším užívání použijeme 1 kapku na 20ml a stříkáme na postižená místa. Na koupel 5 kapek na 5 litrů vody.

Z vnější a lehce dostupných prostředků je skvělý jablečný ocet. Naředím 1:3-5 a aplikujeme na kůži. Okamžitě zamezí svědění a vytvoří na kůži kyselé prostředí, které brání rozvoji plísní.

Z dalších prostředků je velmi dobrý Nimbový olej (působí také proti dalším parazitům a odpuzuje blechy), můžeme mazat na exémy, lupy a dermatitidy.

Dalším podpůrným prostředkem pro léčbu plísní je také řasa Chlorella. Tabletky můžeme kočkám přisypávat do granulí, některé je rády schroupnou jako pochoutku i samostatně. Očišťuje organismus od plísní a těžkých kovů, kterými se plísně „živí“ (vlastně tím zpočátku chrání svůj hostitelský organismus před akutní otravou, poté ho pozvolna otravují vlastními toxiny). Regeneruje a omlazuje organismus, čistí trávicí trakt.

Komplexním přípravkem zvyšujícím imunitu organismu je preparát Grepofit od firmy Energy. Kromě grepu obsahuje šalvěj a echinaceu.

Proti svědění pomáhá také přípravek od CdVet Avokádový sprej proti svědění.

Univerzálním dezinfekčním prostředkem na plísně, bakterie, na svědivost a nejrůznější kožní problémy jsou Dubové kapky Dědka kořenáře. Na akutní stav aplikujeme nejlépe ve spreji neředěné, na dlouhodobější užívání naředíme.

 

Podpůrné, nepřímo a dlouhodobě působící produkty:

Strava z čerstvého masa a kvalitních granulí (viz e-shop)

Zelený jíl: celkové pročištění organismu a střev, čistí také těžké kovy. (Kočky ho obvykle rády pijí v misce s vodou)¨

Enterosgel: očista celého organismu, kromě střev také vnitřních trávicích orgánů.

Produkty na očistu jater a střev (viz e-shop)

Colostrum – přípravek  zvyšující imunitu, který pomáhá překonat mnoho chronických a imunitních problémů, obnovuje tělesnou rovnováhu a očišťuje od parazitujících organismů (tedy i plísní).


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgPlesnivina imgVojta img09.09.2016 21:14