U Šťastného kocoura   www.stastnykocour.cz  Zn: Žijeme jen devětkrát! 

Kočičí zdraví » Očkování » Je možný jiný způsob ochrany?
Nozody

Ochranu na způsob očkování představují homeopatické nozody. Tyto přípravky jsou vyráběné přímo z nemocné tkáně. Jejich použití je vhodné zejména v případech očekávané infekce. Nozody se už léta používají v prevenci mnoha známých nemocí. V oblasti výzkumu bohužel nebylo podniknuto tolik, aby to podložilo tvrzení o jejich účinnosti, i když majitelé koček říkají, že jejich kočky jsou zdravější, když nedostávají tolik vakcín a namísto toho obdrží homeopatickou profylaxi.

Nozody jsou užitečné zejména v útulcích nebo u chovatelů s větším počtem koček jako ochrana pro zdravé jedince v případě, že se objeví infekční nemoc. V takovém případě podáváme jednou týdně až do doby, než infekce pomine.

Naše kočky mají nozody od anglické královské homeopatické společnosti Ainsworths, které vyrábí Cat Combination (Obsahuje homeopatickou potenci Rhinotracheitidy, Calicivirózy, Peritonitidy, Enteritidy, FELV, chlamydie a FIV).

Pokud se rozhodneme neočkovat koťata, můžeme jim podávat nozody v této frekvenci:

První tři dny 2xdenně, další 4 týdny 1x týdně, poté 1x měsíčně. Mělo by jim to poskytnout dobrý imunitní základ.

Podobná praxe je také u dospělých koček. Různí autoři se v uvedeném dávkování liší, v podstatě se ale jedná o podobný vzorec jako u koťat

První 3 dny 3x1 tableta, dalších 6 týdnů 1 tableta týdně, potom 6x jedna tableta měsíčně a poté upevňovací dávky po 6 měsících.

Dalším skvělým preventivním prostředkem je Vitamín C. Podáváme zvláště v období nebezpečí virových onemocnění, před a po výstavách, v předjaří, před porodem a po něm, v případě větších změn a stresů. Stačí jedna tableta Celaskonu na den (dobrý je celaskon s prodlouženým účinkem, 500mg). (Tabletu obalíme máslem, aby kočce chutnala - viz sekce tipy a triky)

Fantastická věc na zvýšení imunity je kolostrum. Pokud koupíte námi nabízené (od firmy LR), tedy 125ml, dávkujeme ho 1ml na 1kg kočky/den. Pro 4kg kočku by tedy stačilo na měsíc, ale běžné potíže mizí už po několika dnech, pro upevnění zdraví a imunity jsou dobré 2 týdny. Jinak můžeme buď zmrazit do zásoby nebo použít pro sebe či jiné kočky.

A samozřejmě - všechno začíná a končí stravou. Kvalitní, čerstvé maso, nejlépe syrové jako základ, k tomu na zpestření a na doplnění některých látek dobré granule bez jedovatých přísad (viz naše nabídka na e-shopu).

Samozřejmě ani takto nelze zaručit, že vaše kočka nikdy neonemocní. To vám ale vakcíny také nezaručí. Nejenže kočka může dostat i nemoc, proti které je očkovaná, hlavně u ní vakcína vyvolá chronické poruchy a oslabení.

Nemoc je běžnou součástí života. Pokud ji má člověk nebo zvíře prožít, nějak se k ní dostane. Když mu zabráníme dostat ji jedním způsobem, dostane ji jiným - tedy jinou podobu nemoci, pod jiným názvem.

Zvíře se silným (nebo posíleným) imunitním systémem ale obvykle nemocí projde rychle a bez následků. Navíc si vytvoří přirozené, silné a účinné protilátky, které pak předává i svým potomkům. Pokud je zapotřebí do procesu nějak zasahovat a napomáhat k vyléčení, je dobré použít prostředky, které dále nezničí imunitu a nepoškodí organismu. Za nejúčinnější na našem e-shopu považuji MMS, kolostrum a grepové jádro (samotné nebo Grepofit).

 

Pro zájemce o nozody firmy Ainsworths uvádím překlad příbalového letáku:

 

Ainsworths

Homeopatická prevence pro kočky a psy

Cat & Dog combination

 

Balení

7g (50 tablet)

14g (100 tablet)

25g (200 tablet)

 

Tabletky obsahují kombinace těchto homeopatických nozod

Pro psy:

Psinka 30C, Parvo virus 30C, Leptospirosis 30C, Hepatitida 30C, Útulkový kašel 30C

Pro kočky:

Rhinotracheitida 30C, Calici virus 30C, FIP 30C, Feline enteritis 30C, FeLV 30C, Feline Chlamydia 30C a FIV 30C

 

Dávkování:

Doporučené dávkování je stejné pro kočky a psy všech věkových kategorií, nezávisle na tom, jestli byli předtím očkováni nebo ne.

Jedna tableta (v tekuté formě 1-2 kapky) 2x denně po dobu prvních tří dnů.

Potom: jedna tableta jednou týdně po dobu šesti týdnů

Poté jedna tableta po dvou týdnech po celý život

Další informace:

Tyto produkty byly vyrobeny tradičním procesem homeopatického ředění a potencování, ze sterilizovaných vakcín. Jsou určeny k užívání ústně, nikoliv injekční formou. Protože účinná látka se nachází na povrchu tablety, doporučujeme, abyste na ně nesahali.

Tabletu nasypte do víčka lahvičky a odsud přímo psovi nebo kočce na jazyk. Tabletu je možné také rozdrtit mezi dvěma lžičkami a prášek rozpustit ve vodě. Roztok pak vpravíme injekční stříkačkou do tlamy, případně nalijeme do misky s vodou.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ